نحوه آماده کردن قلیان

/
مقالات
/

نحوه آماده کردن قلیان

نحوه آماده کردن قلیان

اماده کردن قلیون برای کشیدن خیلی راحته ولی خب، یک سری نکات ریز داره که اگر رعایت نشن ممکنه تجربه شما رو از کشیدن قلیون ناراحت کننده کنه و باعث بشه قلیانی که اماده کردید برای کشیدن گلوی شما رو بزنه و یا توتون سریع بسوزه و شما نتونید نهایت لذت رو از قلیونی که اماده کردید ببرید. برای اماده کردن یک قلیون خوب چند نکنه رو باید مد نظر قرار بدیم. هر قلیون روش مناسب خودش رو داره برای اماده شدن که در زیر بهش اشاره خواهیم کرد.

قلیون تنه چوبی

قلیون های تنه چوبی از قدیمی ترین نوع های قلیون هستن که هنوزم هنوزه طرفدارهای خودشون رو دارن، این قلیون های یکی از معایبی که دارن اینکه طعم توتون رو به خودشون میگیرن و نمیشه از طعم های دیگه در استفاده های بعدی قلیون استفاده کرد به همین دلیل محدودیت زیادی رو برای کاربری که هزینه کرده و اون رو خریده به ارمغان میار. یکی دیگه از مشکل هایی که این نوع قلیون داره اینکه بعد از چند وقت استفاده از تنه های چوبی به شدت الوده میشه و باعث انتقال انواع بیماری میشه. به همین دلیل است که ما این نوع قلیان رو به مشتریان عزیزمون هیچوقت پیشنهاد نمیکنیم.

قلیون های فلزی

قلیون های فلزی که جدیدا در بازار به وجود اومدن طرفدار های زیادی بین مشتریان خودشون دارن و به شدت قابل اعتماد تر نسبت به قلیان های سنتی هستن، این نوع قلیان ها با توجه به الیاژ استفاده شده در اونها رده بندی میشند، که چند مورد از اونها عبارت اند از: تنه های چدنی، تنه های فلزی و تنه های استیل. تنه های چدنی به خاطر الیاز استفاده شده در اونها به شدت گرون هستن و یکی از مشکلاتی که دارن این است که به دلیل نوسان شدید گرما در انها احتمال شکستن لوله اصلی انها بسیار زیاد است. بهترین نوع تنه قلیان رو میتوان تنه های استیل معرفی کرد. زیرا این تنه های دارای عمر بالا و هزینه های پایینی هستن و به راحتی بعد از هر استفاده میتونن شستشو بشن و برای سری بعدی از یک طعم دیگه در انها استفاده بشه و نسب به گرما بسیار مقاوم تر هستن، و طول عمر بیشتری نسبت به بقیه دارن.

اماده کردن قلیان

خب تا اینجا در مورد انواع قلیان ها بهتون گفته شد. حالا در مورد نکاتی که برای اماده کردن اون باید گفته بشه حرف بزنیم. اولین کاری که باید بکنید این است که ابتدا قلیان خودتون رو با اب گرم بشورید و اون رو در صورتی که به صورت جمعی استفاده میکنید حتما به وسیله مواد ضدعفونی کننده مخصوص تمیز کنید. سپس زغال خودتون رو با توجه به سری مورد استفاده که برای قلیان است بر روی اجاق بزارید و یا اون رو بر روی پیک نیک های مورد استفاده قرار بدید، بهتون توصیه میکنیم در صورت استفاده از زغال های چینی دو تکه از زغال کفایت کار شما رو میکنه و بیشتر استفاده کردن از زغال فقط باعث سوختن توتون میشه و اون رو سریع تموم میکنه.

پس از انجام این کارها سری توتون خودتون رو برداشته و روی کف اون با توجه به اندازه اون مقداری توتون قرار بدید و به این نکته توجه کنید که طوری توتون رو بر روی اون قرار بدید که تنها کف اون رو پر کنه و بیشتر نباشه چون توتون زیاد باعث سوختن سریع و زدن گلو میشه. و در انتها میتونید از قلیون خودتون نهایت لذت رو ببرید. درضمن عزیزانی که حوصله و یا وقت این رو ندارن که خودشون قلیون رو اماده کنند میتوانند تنها با یک تماس با الو قلیون به راحتی قلیون خودشون رو به صورت اماده همراه با زغال روشن درب منزل تحویل بگیرن با طعم دلخواه خودشون.